|
|
Autor |
Wiadomość |
Prof.Remus Lupin
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 1367
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 11:33, 09 Lut 2008 Temat postu: |
|
|
Ralph Nathaniel Fiennes urodził się 22 grudnia 1962 roku w Suffolk (Anglia). Jest najstarszym z szóstki dzieci państwa Fiennes. Jego ojciec był fotografem, a matka pracowała jako pisarka (pisała pod pseudonimem Jennfier Lash) i pejzażystaka. Ralph wielokrotnie przeprowadzał się z rodziną gdy był dzieckiem. Rodzice zachęcali dzieci do bycia kreatywnym. Nic więc dziwnego, że piątka z nich związała się z biznesem rozrywkowym. Ralph i jego brat Joseph zostali aktorami, brat Mangus muzykiem, siostra Martha została reżyserem, a druga siostra Sophie producentką. Ralph początkowo chciał zostać malarzem. Dostał się do Chelsea Art College, jednak po roku porzucił pędzel na rzecz sceny i przeniósł się do Royal Academy of Dramatic Arts. Po ukończeniu szkoły od 1987 roku zaczął występować w Royal National Theatre, a rok później został członkiem prestiżowej Royal Shakespeare Company. Przez trzy lata występował w przedstawieniach szekspirowskich. Dzięki roli Troilusa został zauważony przez reżysera Chrisa Menaula, który w 1991 roku zaproponwał mu epizod w miniserialu "Prime Suspect", a potem główną rolę T.E. Lawrenca w "Niebezpiecznym człowieku" (1992). W 1992 roku zadebiutował na dużym ekranie w filmie Petera Kosminsky'ego "Wichrowe wzgórza", gdzie wcielił się w postać Heathcliffa. W filmie tym został zauważony przez samego Stevena Spielberga, który zaangażował go do "Listy Schindlera" (1994). Rola przyniosła mu nominację do Oskara i Złotego Globu oraz nagrodę krytyki nowojorskiej i Brytyjskiej Akademii Filmowej. Aktor stał się sławny i zaczął otrzymywać sporo ciekawych ról. W 1996 roku zagrał w "Angielskim pacjencie", za rolę w którym po raz kolejny został nominowany do Oscara i Złotego Globu. W 1999 roku wystąpił w filmie reżyserowanym przez jego siostrę Marthę "Oniegin".
W filmach o Harrym Potterze wcielił się w rolę odrodzonego Lorda Voldemorta.
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Prof.Remus Lupin dnia Sob 11:44, 09 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Prof.Remus Lupin
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 1367
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 11:33, 09 Lut 2008 Temat postu: |
|
|
Richard Harris urodził się 1 października 1930 roku w Limerick w Irlandii, a zmarł 25 października 2002 roku. Karierę aktorską rozpoczął w teatrze, zanim zadebiutował w filmie - "Alive and Kicking". Amerykańska publiczność poznała go w 1959 roku, gdy zagrał w "The Wreck of Mary Deare" wraz z Garym Cooperem, Charltonem Hestonem i Michalem Redgrave'm. Inne filmy z jego udziałem to: "Działą Nawarony", "Mutiny on the Bounty", "Major Dundee", "Hawaii", "The Bible" i "Caprice".
Po pracy przy filmowym "Camelocie" uczestniczył w międzynarodowym objeździe teatralnej wersji musicalu. W tym samym czasie nagrał piosenkę, która stała się przebojem - "MacArthur Park".
W 1970 zagrał w będącym dużym sukcesem westernie -"Człowiek zwany Koniem", a następnie w dwóch jego sequelach - "Powrót człowieka zwanego Koniem" i "Tryumf człowieka zwanego Koniem". Jest reżyserem, scenarzystą i aktorem filmu o graczu w baseball - "The Hero". Inne filmy, w których wystąpił to: "Cromwell", "Jugger-naut", "Robin and Marian", "Przełęcz Cassandry ", „Orka” i "The Wild Geese".
Ostatnie filmy z jego udziałem to: "Gladiator", "Cyrulik syberyjski", "Czas patriotów" z Harisonem Fordem, "Bez przebaczenia" Clinta Eastwooda, "Zapasy z Hemingwayem", "Cry, the Beloved Country", "Biały labirynt", "This is the Sea" i "To Walk With Lions". W telewizji zagrał z Mandy'm Patinkinem w "The Hunchback" oraz tytułowe role w "The Great Kandinsky" i w "Abrahamie". W 1991 powrócił na scenę w Londynie w "Henryku IV" Pirandella i za swą grę otrzymał nagrodę krytyków Evening Standard.
Był jednym z najbardziej cenionych aktorów w przemyśle filmowym. W 1991 otrzymał nominacje do Oscara i Złotego Globa za rolę w "Pole". Poprzednio dostał pierwszą nominację do Oscara za "Sportowe życie" jak również nominację do BAFTY i nagrodę dla najlepszego aktora w 1963 na festiwalu w Cannes. Za rolę króla Artura w musicalu "Camelot" został wyróżniony Złotym Globem dla najlepszego aktora.
Harris był dwukrotnie żonaty i dwukrotnie rozwiedziony. Swoim irlandzkim charakterem mówił na ten temat zagrałem w 72 filmach, ale tylko dwa razy byłem źle obsadzony w roli - jako mąż. Po latach występów w filmach różnej jakości, Harris został zaangażowany do roli profesora Dumbledore'a w filmie o przygodach Harry'ego Pottera. Rola ta przyniosła mu ogromną popularność u nowej rzeszy, młodych widzów.
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Prof.Remus Lupin dnia Sob 11:43, 09 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
Prof.Remus Lupin
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 1367
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 11:33, 09 Lut 2008 Temat postu: |
|
|
Robbie Coltrane urodził się 30 marca 1950 roku. Przybrał nazwisko Coltrane na cześć muzyka jazzowego Johna Coltrane’a. Choć wygląda na typowego aktora komediowego, w Wielkiej Brytanii ogromną popularność zdobył dzięki roli Eddiego „Fitza” Fitzgeralda w nagrodzonym wieloma prestiżowymi nagrodami – m.in. BAFTA i Royal Television Society - serialu kryminalnym „Cracker”. Kreowany przez niego Fitz to sprytny, inteligentny psycholog policyjny, który nadużywa alkoholu. Za tę rolę Coltrane otrzymał trzy nagrody BAFTA (w 1994, 1995 i 1996 roku) oraz Broadcasting Press Guilds Award, Silver Nymph Award na Monte Carlo Television Festival i nagrodę Royal Television Society.
Jego rodzice są Szkotami. Ojciec Ian był lekarzem rodzinnym; współpracował również z policją. Matka Jean pracowała w szkole jako nauczycielka. Rodzice mieli ogromny wpływ na Robbiego. Nauczyli go miłości do muzyki, filmu i malarstwa oraz wszelkiego rodzaju pojazdów. W młodości Robbie przeżył rodzinną tragedię - najpierw na raka płuc zmarł jego ojciec, a w 1976 roku młodsza siostra Jane popełniła samobójstwo. Starsza siostra Annie, by go rozśmieszyć, przesyłała mu pocztówki ze zdjęciami Orsona Wellesa.
Coltrane uczęszczał do szkoły średniej w Perthshire. Placówka ta znana była z ostrej dyscypliny. Robbie, lubiany przez kolegów za swoje zdolności komiczne, został wybrany na przewodniczącego szkolnego koła dyskusyjnego. Coltrane ukończył studia w Glasgow Art School na wydziale malarstwa. Przez rok uczył się także w edynburskim Moray House College Of Education. W czasie studiów nakręcił film dokumentalny „Young Mental Health” (1973), który został ogłoszony obrazem roku przez Scottish Education Council. W drugiej połowie lat 70. występował na festiwalu teatralnym w Edynburgu, współpracował z San Quentin Theatre Group, the Bush Theatre i Traverse Theatre. Dorabiał jako komik w nocnych klubach.
Na dużym ekranie debiutował w dramacie science fiction „Śmierć na żywo” (1980) Bertranda Taverniera, w którym główne role zagrali Roby Schneider i Harvey Keitel. Zagrał epizod w filmie „Flash Gordon” (1980) Mike’a Hodgesa, a następnie wcielił się w detektywa w „Subway Riders” (1981) Amosa Poe. Z Poe spotkał się później na planie komedii kryminalnej „Triple Bodey on a Par Five Hole” (1991) oraz filmu „Frogs for Snakes” (1998). Pracował z reżyserem Lindsayem Andersonem przy „Szpitalu Brytania” (1982).
Coltrane był członkiem londyńskiego zespołu Comic Strip. W latach 1982-1993 pojawiał się w telewizyjnej serii „The Comic Strip Presents...” emitowanej przez brytyjską stację Channel 4. W tym czasie wystąpił w filmie fantasy Petera Yatesa pt. „Krull” (1983). Poznał Ala Pacino na planie „Rewolucji” (1985) Hugh Hudsona. W 1986 roku zagrał kardynała Scipione Borghese, mecenasa sztuki w „Caravaggio” Dereka Jarmana. Producent Stephen Wooley, który zapamiętał Coltrane’a z filmu „Chinese Boxes” Christophera Petit, zaproponował mu role w „Absolutnych debiutantach” Juliena Temple i dramacie „Mona Lisa” Neila Jordana. Wymienione filmy miały premierę w 1986 roku. W serialu „Tutti Frutti” (1987) Tony’ego Smitha, wcielił się w postać Danny’ego „Big Jazza” McGlone, członka zespołu rockowego The Majestics, wodzonego na pokuszenie przez Suzy Kettles (Emma Thompson).
Kolejna znacząca data w karierze aktora to rok 1989. Coltrane wystąpił wówczas w adaptacji dramatu Shakespeare’a „Henryk V”, wyreżyserowanej przez Kennetha Branagha, który za swoją pracę otrzymał m.in. nagrodę BAFTA i nominację do Oscara. Coltrane wcielił się w Falstaffa. W komedii kryminalnej „Uciekające zakonnice” (1990) Jonathana Lynn, Robbie i Eric Idle zagrali gangsterów, którzy uciekają w przybraniu zakonnic przez zemstą szefa. Twórcy filmu „The Pope Must Die” (1991) Petera Richardsona, w którym aktor zagrał papieża, zakpili z watykańskiej korupcji.
Dwukrotnie wystąpił w filmie o przygodach Jamesa Bonda. W „GoldenEye” (1995) Martina Campbella i w „Świat to za mało” (1999) Michaela Apteda zagrał Valentin Zukovsky. W komedii „Kumpel” (1997) Caroline Thompson, wraz ze swoją filmową żoną wychowywał goryla. Był nieetycznym dziennikarzem w melodramacie „List w butelce” (1999) Luisa Mandoki. W thrillerze „Z piekła rodem” (2001) Ablerta i Allena Hughesów, wcielił się w pomocnika inspektora Abberline (Johnny Depp). Jako hazardzista Delaney partnerował dr Davisowi (Dan Aykroyd) w komedii „On the Nose” (2001) Davida Caffreya. Zagrał pana Hyde’a w filmie „Van Helsing: Londyńskie zlecenie” (2004) Stephena Sommersa, pojawił się także w obrazie „Ocean’s Twelve – Dogrywka” (2004) Stevena Soderbergha.
Syn namówił go ma przyjęcie propozycji wystąpienia w filmowej opowieści o przygodach Harrego Pottera. Coltrane wcielił się w postać Hagrida. Za udział w filmie „Harry Potter i kamień filozoficzny” (2001) Chrisa Columbusa, otrzymał nominację do BAFTA Film Award i Saturn Award. Kolejny film Columbusa „Harry Potter i komnata tajemnic” (2002) przyniósł nominację do nagrody Phoenix Film Critics Society dla całego zespołu aktorskiego. Coltrane wystąpił również w filmach „Harry Potter i więzień Azkabanu” (2004) Alfonso Cuaróna i „Harry Potter i Czara Ognia” (2005) Mike’a Newella.
W 1986 roku rozpoczął trwającą do dziś walkę z nadwagą. Przez piętnaście lat spotykał się z artystką Robin Paine. W 1987 roku rozstali się ostatecznie. Coltrane i przyszła matka jego dzieci Rhona Gemmell poznali się w wigilijną noc 1988 roku w pubie. Pobrali się jedenaście lat później. W tym czasie Rhona, która na początku znajomości miała osiemnaście lat, została rzeźbiarką. Od 2003 roku żyją w separacji. Aktor ma syna Spencera (ur. 1992 r.) i córkę Alice (ur. 1998 r.).
W 1991 roku Coltrane został uhonorowany Peter Sellers Award for Comedy przyznawaną przez „Evening Standard”. Aktor był gospodarzem programu telewizyjnego „Coltrane's Planes and Automobiles” emitowanego w 1997 roku.
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Prof.Remus Lupin dnia Sob 11:42, 09 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
Prof.Remus Lupin
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 1367
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 11:34, 09 Lut 2008 Temat postu: |
|
|
Pełne imię i nazwisko: Robert Thomas Pattinson
Pseudo: Rob
Data urodzenia: 13 maja 1986 r.
Miejsce urodzenia: Londyn, Wielka Brytania
Kolor włosów: brązowe
Kolor oczu: niebiesko-szare
Wzrost: ok 185 cm
Znak zodiaku: Byk
Postać, w którą się wcielił w HP: Cedrik Diggory
Robert jest zapalonym sportowcem r11; dorastał grając w drużynach futbolowych, jeżdżąc na nartach i snowboardzie. Jest również doskonałym muzykiem r11; gra na gitarze i keyboardzie. Wraz ze swoimi znajomymi założył zespół "Bad Girl". Do 12 roku zycia starsza siostra przebierała go w dziewczęce ubrania i przedstawiała go jako Claudia. Gdy miał 15 lat zaczął grać w sztukach teatralnych. Dołączył do Barnes Theatre Club i dostał role m.in w Makbecie i Anything goes, Our Town, Tess of the D'Urbevilles. Chłopak pracował tez jako model. Jego ulubionym aktorem jest Jack Nicholson. Jego pierwszą telewizyjną rolą, była postać Giselhera w niemieckim serialu pt. "Pierścień Nibelungów" ("Klątwa pierścienia"). Potem zagrał Rawdy'iego Crawleya z Reese Witherspoon w filmie "Vanity Fair". W 2003, Robert przyjął rolę w filmie "Harry Potter i Czara Ognia" jako Cedrik Diggory i był pierwszą osobą na jego miejsce. Dostał tę rolę tydzień później po spotkaniu Mike Newella.
Filmografia:
2005: Harry Potter i Czara Ognia jako Cedrik Diggory
2004: Klątwa pierścienia jako Giselher
2004: Vanity Fair jako Rawdy Crawley
Adresy Korespondencyjne:
Adres w Anglii:
Robert Pattinson c/o Curtis Brown
Group Ltd.
Haymarket House 5th Floor, 28-29
Haymarket London SW1Y 4SP
England
Adres w Amercye:
Robert Pattinson c/o Endeavor
Agency Stephanie Ritz
9601 Wilshire Blvd. Floor 3 Beverly
Hills, CA 90210 USA
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Prof.Remus Lupin dnia Sob 11:41, 09 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
Prof.Remus Lupin
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 1367
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 11:34, 09 Lut 2008 Temat postu: |
|
|
Rupert Grint (ur. 24 sierpnia 1988 w Hertfordshire w Anglii) - brytyjski aktor filmowy, znany z roli Rona Weasley'a w ekranizacji serii o Harrym Potterze. Mimo, że jest to jego pierwsze rola filmowa, szybko zyskał uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności. Przed obsadzeniem go w roli Rona grywał w szkolnych przedstawieniach i w sztukach wystawianych przez miejscowe kółko teatralne.
Rupert jest najstarszym z pięciorga rodzeństwa (ma brata Jamesa i trzy siostry: Georginę, Samanthę i Charlottę). Jego ojciec, Nigel sprzedaje pamiątki po samochodach wyścigowych, a matka, JO zajmuje się domem. Rupert uczęszczał do męskiej szkoły podstawowej. To właśnie tam związał się kółkiem dramatycznym i miał okazję pojawić się między innymi w roli gangstera Roostera w przedstawieniu pt. "Annie" oraz Rumplestiltskina w "Grimm Tales". Młody aktor zagrał także w "Piotrusiu Panu".
Kiedy usłyszał o przesłuchaniach do filmowej adaptacji pierwszego tomu bestsellerowej powieści Joanne K. Rowling, nie wahał się ani chwilę. Ponoć na zdjęciach próbnych Rupert pojawił się przebrany za kobietę. Rudowłosy nastolatek, który gra najlepszego przyjaciela młodego czarnoksiężnika, chciał mieć pewność, że będzie się wyróżniać na tle tysięcy dzieci walczących o rolę Rona Weasleya, więc przebrał się za swoją nauczycielkę aktorstwa. Producenci byli bardzo zadowoleni z jego występu i wkrótce Rupert dołączył do Daniela Radcliffe'a i Emmy Watson.
Po udziale w pierwszej części filmowej adaptacji przygód Harry'ego Pottera, Rupert pojawił się w komedii dla dzieci "Marzenia do spełnienia" (2002). Produkcja opowiada o dziesięcioletnim chłopcu o imieniu Patrick, który marzy o tym, żeby zostać astronautą. Nie jest utalentowany, ale posiada nadzwyczajną zdolność, która może mu pomóc w osiągnięciu celu. Jego najlepszy przyjaciel Alan A. Allen (w tej roli Grint) jest małym geniuszem i pomaga mu przygotować rynsztunek dzięki, któremu będą mogli wyruszyć w niesamowitą podróż.
Tak jak odgrywany przez niego bohater w serii o Harrym Potterze, Rupert boi się pająków. W wolnych chwilach gra na gitarze. Lubi różne rodzaje muzyki, ale najbardziej rock. Ze szkolnych przedmiotów najbardziej podoba mu się chemia. Chętnie także rysuje i gra w piłkę nożną. Wśród jego ulubionych aktorów znalazł się Jim Carrey. Jeśli chodzi o filmy, to najbardziej podobają mu się: "Shrek", "Ace Ventura - Psi detektyw", "Grinch - Świąt nie będzie" i "Głupi i głupszy". Ze wszystkich do tej pory wydanych tomów opowieści o małym czarodzieju, Rupertowi najbardziej podobał się "Harry Potter i Więzień Azkabanu".
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Prof.Remus Lupin dnia Sob 11:40, 09 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
Prof.Remus Lupin
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 1367
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 11:35, 09 Lut 2008 Temat postu: |
|
|
Biografia:
Sean Biggerstaff urodził się 15 marca 1983 roku w Glasgow (Szkocja) w Wielkiej Brytanii. Znany głównie z roli Olivera Wooda w filmie "Harry Potter". Pochodzi ze zwykłej rodziny. Jego ojciec jest strażakiem a matka pracownikiem socjalnym. Jak sam mówi pierwsze 7 lat życia minęło mu spokojnie i bez ważniejszych wydarzeń. No nie licząc krótkotrwałego zauroczenia muzyką Michaela Jacksona. W wieku 7 lat Sean postanowił zostać aktorem i zaczął działać w tym kierunku. Dołączył do miejscowej grupy teatralnej w Maryhill. Należał do niej przez pięć lat. Swoją pierwszą ważną otrzymał jako 10-latek. Wcielił się wówczas w postać syna MacDuff-a w "Makbecie" reżyserowanym przez Michaea Boyda. Przedstawienie wystawiano w Tron Theatre w Glasgow. Następnie Sean przeniósł się do Scottish Youth Theatre. Tu spędził następne 6 lat występując na scenie. Pewnego dnia odwiedził ich Alan Rickman. Szukał dwóch młodych chłopaków, którzy pojechaliby z nim na dwa miesiące do Fife, żeby zagrać w filmie. Rickmana zachwycił talent aktorski Seana. I tak Biggerstaff okazał się jednym z dwóch szczęśliwców wybranych do filmu. Owym filmem był "Zimowy Gość"- debiut reżyserski Alana Rickmana. W roku 1999 Sean zwrócił się do Rickmana z pytaniem : "Nie znasz może kogoś w Londynie, kto chciałby reprezentować moje interesy?" Rickman bez słowa skontaktował Seana ze swoim agentem Paulem Lyon-Marisem. Pierwsze spotkanie Biggerstaffa z Paulem odbyło się w mieszkaniu Rickmana w Edynburgu. Tydzień później Sean dołączył do ekipy aktorskiej pracującej nad Harrym Potterem
Adres korespondencyjny:
c/o ICM 76 Oxford Street London
England W1N OAX
Ciekawostki:
-kolor oczu: brązowy
-kolor włosów: brązowy
-ma 1,75 m wzrostu.
-grał na gitarze w zespole Crambo
-lubi zespół Blink-182
-rodzeństwo: młodsza siostra Jenny, urodzona w 1999 roku
-ulubiona ksišżka: Hitch Hiker's Guide To The Galaxy by Douglas Adams
-ulubiony film: Ghostbusters (Pogromcy Duchów)
-ulubiony musical: West Side Story
-ulubiony przedmiot w szkole: przerwa obiadowa (lunchtime)
-ulubieni sławni ludzie: Mickey Jones from Man; Alan Rickman
-oferowano mu rolę Percy'ego Weasleya
Filmografia
* 2006 Cashback'
* 2005 Girl with red hair
* 2004 Cashback
* 2003 Charles II: The Power & the Passion
* 2003 Doctor Who: Shada
* 2002 Harry Potter i Komnata Tajemnic (Harry Potter and the Chamber of Secrets)
* 2001 Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Harry Potter and the Sorcerer's Stone)
* 1997 Zimowy gość (The Winter Guest)
* 1996 The Crow Road
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Prof.Remus Lupin dnia Sob 11:40, 09 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
Prof.Remus Lupin
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 1367
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 11:36, 09 Lut 2008 Temat postu: |
|
|
Imię i nazwisko: STANISLAV IANEVSKI
Pseudo: Stan
Urodzony: 16 maja 1985r. w Sofii, stolicy Bułgarii
Znak zodiaku: byk
Rodzeństwo: siostra
Zwierzaki: papuga, kot, 2 psy, świnka morska
Hobby: ćwiczenie na siłowni
Ulubiona drużyna sportowa: narodowa kadra Bułgarii w piłce nożnej
Ulubiona muzyka: wszelkie rodzaje (szczególnie muzyki bułgarskiej)
Ulubione jedzenie: bułgarska kuchnia, wszystkie słodycze
Ulubione filmy: "XXX", "Ostatni Samuraj", "Władca Pierścienia" (cała trylogia), wszystkie części "Harry'ego Pottera"
Ulubieni aktorzy/aktorki: Keanu Reeves, Vin Diesel, Angelina Jolie, Liv Tyler
Debiut w filmie: "Harry Potter i Czara Ognia" (jako Wiktor Krum)
Stanislav Ianevski dostał swoją rolę w 4 części HP prawie że przypadkiem.
Mówi o tym w ten sposób:
"Mieliśmy popołudniowy meldunek, a ja się spóźniłem i rozmawiałem z kolegą ze szkoły. Dyrektorka castingu przechodziła obok i usłyszała mój głos. Zawróciła i powiedziała kierownikowi obsady, że chciałaby, abym przyszedł na przesłuchanie. Tak to się zaczęło. Przeszedłem przez wiele przesłuchań, w końcu spotkałem się z Mike'm Newellem i dostałem tę rolę."
FILMOGRAFIA
2005: "Harry Potter i Czara Ognia" (jako Wiktor Krum)
2007: "Hostel 2" (jako Miroslav)
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Prof.Remus Lupin dnia Sob 11:38, 09 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
Prof.Remus Lupin
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 1367
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 11:36, 09 Lut 2008 Temat postu: |
|
|
Tom gra zawodowo od sześciu lat. W Harrym Potterze wciela się w postać Draco Malfoy'a. Po raz pierwszy wystąpił na wielkiej scenie w 1996 r., kiedy to zagrał rolę Peagreena w filmie The Borrowers Petera Hewitta. Ostatnio zagrał rolę filmowego syna Jodie Foster, Louisa, w filmie Anna & the King (Anna i Król).
Wystąpił również w dwóch angielskich serialach telewizyjnych: Bugs, w którym zagrał rolę Jamesa, oraz Second Sight, w którym zagrał główną rolę Thomasa Inghama u boku Clive'a Owena. Wystąpił również w dwóch słuchowiskach radiowych w BBC Radio 4. W słuchowisku The Wizard of Earthsea wcielił się w rolę Ioetha, a w słuchowisku Here's to Everyone – w rolę Herkulesa.
Po raz pierwszy Tom zwrócił na siebie uwagę w 1995 r., kiedy to zagrał w kilku popularnych reklamach telewizyjnych. Oprócz ujawnionego w młodym wieku talentu aktorskiego, Tom posiada również duże zdolności śpiewacze. Jest członkiem czterech chórów szkolnych i kościelnych. Zaproponowano mu nawet miejsce w chórze Guildford Cathedral Choir.
Jest zapalonym sportowcem. Gra w piłkę nożną, koszykówkę i tenisa, jeżdzi na łyżwach i łyżworolkach oraz pływa.
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Prof.Remus Lupin dnia Sob 11:37, 09 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
Prof.Remus Lupin
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 1367
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
|
Wysłany: Sob 12:10, 09 Lut 2008 Temat postu: |
|
|
Evanna Meghan Naomi Lynch to młodziutka, blondwłosa aktorka, która w filmie "Harry Potter i Zakon Feniksa" wcieliła się w rolę Luny Lovegood. Wiemy, że zobaczymy ją na ekranach także w dwóch kolejnych częściach cyklu.
Urodziła się 16 sierpnia 1991 w Termonfeckin, w irlandzkim hrabstwie Louth, gdzie mieszka do dziś. Jej rodzice - Marguerite i Donal - mają czworo dzieci: starsze od Evanny córki - Máiréad i Emily oraz młodszego syna - Patrick'a. Evanna uczy się na czwartym roku Our Lady's College, Greenhills, katolickiej szkole dla dziewcząt, która mieści się w irlandzkim mieście Drogheda.
Aktorka przestrzega diety wegetariańskiej. Pasjonują ją zwierzęta i oczywiście wszystko, co związane z Harrym Potterem.
Ma niebieskie oczy, a jej naturalny kolor włosów to ciemny blond, jednak musiała go zmienić na potrzeby filmu na bardzo jasny odcień.
Jest zodiakalnym lwem, a ludzie spod tego znaku odznaczają się ponoć niezwykłą kreatywnością oraz charyzmą. Być może właśnie owa charyzma pomogła jej 2 lutego 2006 pokonać na castingu 15 000 innych kandydatek ubiegających się o rolę w ekranizacji powieści J.K. Rowling. Evanna miała wtedy 14 lat, a do Londynu przybyła razem ze swym ojcem, specjalnie na casting.
Podczas przebywania na planie filmowym zawarła wiele nowych znajomości, a także zyskała kilka bardzo dobrych przyjaciółek, do których należą: Bonnie Wright (która gra Ginny Weasley), Katie Leung (Cho Chang) i Afshan Azad (Padma Patil).
Odkąd "Zakon Feniksar" ukazał się na ekranach kin, Evanna Lynch zyskała wiele bardzo pochlebnych opinii, zarówno od fanów, jak i od krytyków i znawców kina. Mówi się o niej, że jest jedną z najmocniejszych stron niezbyt udanej ekranizacji piątej części sagi.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Możesz pisać nowe tematy Możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
|