Hermiona |
Wysłany: Pon 12:02, 27 Sie 2007 Temat postu: Lekcja 4 - "Prawo a niezwykłe zwierzęta" |
|
1. Bezpieczne siedliska.
Przypuszczalnie najlepszym sposobem ukrywania magicznych stworzeń jest tworzenie im bezpiecznych siedlisk. Zaklęcia antymugolskie powstrzymują nieproszonych gości przed wkraczaniem do lasów zamieszkiwanych przez centaury i jednorożce, a także przed zbliżaniem się do jezior i rzek zamieszkanych przez trytony. W szczególnych przypadkach, naprzykład kwintopedów, spore tereny są po prostu nienanoszalne. Niektóre z tych terenów muszą być pod stałą obserwacją czarodziejów. Przykładem mogą być rezerwaty smoków. Podczas gdy jednorożce i trytony bardzo chętnie pozostają na wyznaczonych im terenach, smoki wykorzystują każdą okazję, aby wyruszyć na poszukiwanie zdobyczy poza granice rezerwatów. W niektórych przypadkach, czary antymugolskie nie działają, ponieważ moc pewnych zwierząt je neutralizuje. Należą do nich kelpie, których jedynym jest zwrócenie na siebie uwagi ludzi, a także pogrebiny, które same sobie ludzi wyszukują.
2. Regulacje dotyczące sprzedaży i rozmnażania.
Niebezpieczeństwo, że jakiś mugol natknie się na duże albo groźne magiczne zwierzę, zostało w dużym stopniu zażegnane wraz z wprowadzeniem surowych kar za ich hodowlę lub sprzedaż jaj i młodych. Urząd Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami zwraca baczną uwagę na handel fantastycznymi zwierzętami. W 1965 roku wprowadzono zakaz eksperymentalnej hodowli, w związku z tym tworzenie nowych gatunków stało się nielegalne.
3. Zaklęcia zwodzące.
Zwykli czarodzieje również biorą udział w ukrywaniu magicznych zwierząt. Na przykład ci, którzy są posiadaczami hipogryfa, mają prawny obowiązek rzucić na swoje zwierzę zaklęcie zwodzące, aby zniekształtnić obraz hipogryfa, gdyby zobaczył go jakiś mugol. Zaklęcia zwodzące należy codziennie odnawiać, ponieważ ich efekty nie utrzymują się na długo.
4. Zaklęcia modyfikujące pamięć.
Jeśli dojdzie do najgorszego i mugol zobaczy to czego nie powinien był zobaczyć, zapewne najlepszym sposobem na naprawienie sytuacjii będą zaklęcia modyfikujące pamięć. W większości przypadków zaklęcie może być rzucone przez właściciela zwierzęcia, ale w wyjątkowo trudnych przypadkach Ministerstwo Magii wysyła drużynę wyszkolonych amnezjatorów.
5. Biuro Dezinformacji.
Biuro Dezinformacji wkracza do akcji tylko w wyjątkowych przypadkach konfliktów magiczno-mugolskich. Niektóre magiczne katastrofy i wypadki zbyt rzucają się w oczy, aby wytłumaczyć je mugolom bez pomocy autorytetu z zewnątrz. W takiej sytuacji, Biuro Dezinformacji kontaktuje się bezpośrednio z mugolskim premierem, aby przekazać mu jakieś wiarygodne niemagiczne wytłumaczenia danych wydarzeń. Liczne wysiłki Biura, mające na celu przekonanie mugoli, że wszystkie zdjęcia które miały być dowodem na istnienie kelpii w jeziorze Loch Ness, są sfałszowane doprowadziły do naprawienia sytuacjii która wyglądała już bardzo niepokojąco.
6. Dlaczego magizoologia jest tak ważna.
Opisane powyżej zabiegi są jedynie drobnym fragmentem pracy jaką wykonuje Urząd Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami. Pozostaje tylko odpowiedzieć na pytanie, na które wszyscy w głębi serca znamy odpowiedź: Dlaczego wciąż jako społeczność i indywidualnie, staramy sięchronić i ukrywać magiczne zwierzęta, nawet te które są niebezpieczne i nie dadzą się oswoić? Oczywiście po to, aby pszyszłe pokolenia czarownic i czarodziejów mogły czerpać radość z ich przedziwnego piękna i mocy podobnie jak mieliśmy to szczęście my. Ta praca jest jedynie skromnym wstępem do przebogatego skarbca fantastycznych stworzeń zamieszkujących nasz świat. Na stronach tej książki zostało opisanych 75 gatunków, ale nie wątpię że jeszcze w tym roku zostanie odkryty jakiś nowy, dotychczas nieznany, co pociągnie za sobą konieczność opublikowania kolejnego 53 poprawionego wydania Fantastycznych zwierząt. Tymczasem dodam tylko, że bardzo raduje mnie świadomość, iż dzięki tej książce kolejne pokolenia młodych czarownic i czarodziejów wzbogacały swą wiedzę i nabierały większego zrozumienia dla tych wszystkich fantastycznych zwierząt, które tak kocham. |
|